Dzień Przedsiębiorczości 2013 PDF Drukuj Email
piątek, 01 marca 2013 23:16

Program jednodniowych praktyk dla uczniów klas pierwszych i drugich. Zweryfikuj swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie – weź udział w kilkugodzinnych praktykach w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”

„Dzień Przedsiębiorczości” jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP i odbędzie się w tym roku -17 kwietnia. Nasza szkoła włączy się w organizację tego dnia już po raz trzeci.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

• odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
      • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
      • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
      • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
      • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
    Osoby zainteresowane udziałem w „Dniu Przedsiębiorczości” (w szczególności uczniowie klas 1 i 2) prosimy o kontakt z koordynatorami w bibliotece szkolnej.
    Szkolnymi koordynatorami „Dnia Przedsiębiorczości” są: p. Agata Klaczak – Jaromin i p. Lilianna Olearczyk – Baranowska.