Wolontariusze z Konara uczestniczyli 14 czerwca 2022 roku w uroczystościach 82. rocznicy deportacji pierwszych Polaków do KL Auschwitz i spisali się na medal!

Obchody rozpoczęły się o godzinie 14.30. Po hymnie państwowym uczestnicy tego ważnego wydarzenia, czyli 13 Ocalałych z Auschwitz oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, korpusu dyplomatycznego i duchowieństwa  złożyli wieńce i znicze najpierw pod Ścianą Śmierci a następnie pod tablicą na budynku dawnego Polskiego Monopolu Tytoniowego, poświęconą pierwszemu transportowi. Dziś mieści się tam Państwowa Uczelnia im. rtm. Witolda Pileckiego. Uroczystości zakończyła msza święta w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym materiałem informacyjnym dotyczącym tego wydarzenia, który pojawił się na stronie internetowej Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau:  www.auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/82-rocznica-deportacji-pierwszych-polakow-do-kl-auschwitz-narodowy-dzien-pamieci,2308.html.

Wolontariuszami z naszej szkoły w dniu 14 czerwca 2022 r. byli uczniowie klas 1f, 1e, 1d, 3a, 3d, 3e!

Pracownicy Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau oraz nauczycielki odpowiedzialne za współpracę LO im. ks. St. Konarskiego z Miejscem Pamięci, panie Bogumiła Bugajska i Marta Królikowska – Hardek dziękują serdecznie wolontariuszom za pomoc!