W dniu 28.09.2022 r. uczniowie klasy 2e oraz 2g pod opieką pani Dagmary Tlałki, pani Marty Królikowskiej-Hardek oraz pana Jerzego Majkuta wzięli udział w spotkaniu z panią Lidą Maksymowicz, które odbyło się w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”  w sali audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Pani Lidia w sposób bardzo interesujący opowiedziała młodym ludziom o swoim dzieciństwie spędzonym za drutami obozu i swoim życiu po wyzwoleniu.

A co uczniowie Konara, którzy w dniu 28.09.2022r. mieli okazję i zaszczyt wysłuchać pani Lidii Maksymowicz, sądzą o takich spotkaniach? Oto ich odpowiedzi:

Piotr 2g:

“Uważam że takie spotkania są bardzo wartościowe, dzięki nim możemy poznać świadków tragicznych wydarzeń wojennych, o których czytamy w podręcznikach. Jest to ciekawe urozmaicenie naszej szkolnej edukacji . “

Eric 2g :

“Spotkanie z Panią Lidią Maksymowicz było dla mnie bardzo ważne, ponieważ mogłem wysłuchać opowieści osoby, która przeżyła Auschwitz.

Z tego spotkania zapamiętałem dużo więcej niż z niejednego obejrzanego filmu o tematyce obozowej.

Pani Lidia opowiadała o wojnie z perspektywy człowieka dojrzałego i mogła odnosić swoje doświadczenia do teraźniejszości i obecnej sytuacji na świecie. Uważam, że takie spotkania są olbrzymią wartością .  W przyszłości okazji porozmawiania ze świadkami historii będzie niestety coraz mnie.  “

Łukasz 2g

“Spotkanie z panią Lidią Maksymowicz było dla mnie ważne, ponieważ dowiedziałem się jak wygląda wojna z perspektywy człowieka, który ją przeżył.”