W dniu 19 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 1 a pod opieką pań: Małgorzaty Dziędziel- Gabryszak, Reginy Warskiej oraz Marty Królikowskiej – Hardek uczestniczyli w MDSM w warsztatach mających przygotować ich do uroczystości upamiętniającej 100. urodziny pana Stanisława Hantza, więźnia KL Auschwitz, a po wojnie ucznia LO im ks. Stanisława Konarskiego. Uczniowie zostali zapoznani przez panią Elżbietę Pasternak z biografią pana Hantza, obejrzeli fragmenty relacji filmowej oraz pracowali z fragmentami tekstów z książki „Zitronen aus Kanada“. Przed młodymi ludźmi z klasy 1 a wielkie wyzwanie. W styczniu 2023 r.  nagrają bowiem krótkie filmy w miejscach, gdzie rozgrywają się epizody książki „Zitronen aus Kanada”. Uwieńczeniem projektu będzie spotkanie z rodziną pana Stanisława, które odbędzie się na początku przyszłego roku.