ZzT to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne i w ten sposób zdobywają kompetencje przyszłości – praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty.
Przed uczestnikami olimpiady jeszcze ostatni etap, a okoliczności, w których obecnie żyjemy są niełatwe, dlatego trzymamy kciuki za pomyślną realizację projektów i zadań związanych z olimpiadą.
Jak sobie radzą zespoły projektowe? Garść informacji:
byyourself.fit – kampania zespołu projektowego z kl. 1c (Sonia Szymutko, Szymon Wabik, Emilia Gałuszka, Julia Spyrka) za pośrednictwem mediów społecznościowych – TikToka i Instagrama, ma na celu wypromowanie zdrowego trybu życia dla jak największej liczny osób.
Więcej informacji: https://www.tiktok.com/@byyourself.fit?
https://www.instagram.com/byyourself.fit/

Be Healthy & Fit – celem projektu jest zmotywowanie ludzi do aktywnego i zdrowego stylu życia. Zespół projektowy (Justyna Paszko z kl. 1c wraz ze znajomymi z innych szkół) planuje, że w ten sposób wiele osób poprawi swoją kondycję i samopoczucie.
Więcej informacji: https://www.instagram.com/be_healthy.and.fit/

Zbiórka na rzecz Domu Dziecka im. K. Makuszyńskiego w Oświęcimiu – projekt ma na celu usprawnienie bieżącego funkcjonowania placówki. Poprzez muzykę i pozytywną energię zespół projektowy z kl. 1e (Jolanta Pyrdoł, Michalina Łabuzek, Katarzyna Kamyk, Martyna Cinalska, Oliwia Wadoń, Jakub Jewak, Jakub Piela i Igor Petruczenko) zachęca do pomocy.
W planach jest zbiórka rzeczy codziennego użytku (środki czystości, kosmetyki, artykuły spożywcze), natomiast ruszyła już zbiórka pieniężna (za zebrane środki zespół dokupi rzeczy, których nie udało się zebrać i które pomogą placówce i jej wychowankom).
Więcej informacji: https://www.facebook.com/Zbi%C3%B3rka-na-dom-dziecka-O%C5%9Bwi%C4%99cim-101010765216297
Zbiórka na rzecz schroniska w Oświęcimiu OTOZ Animals – projekt działa na rzecz oświęcimskiego schroniska. Zespół projektowy z kl. 1b (Paulina Płużek, Natalia Małkus, Szymon Sikora wraz ze znajomymi z innych szkół) organizuje zbiórkę pieniędzy i niezbędnych akcesoriów, by rozjaśnić czworonożnym przyjaciołom ich dni.
Dodatkowo trzymamy jeszcze kciuki za pomyślną realizację projektów uczniów z kl. 1b – Zbiórka artykułów przemysłowych dla Ośrodka opiekuńczo – wychowawczego w Rajsku

oraz z kl. 2b Ekospołecznie, którego celem jest edukacja oraz uświadamianie ludzi na temat problemów związanych m.in. z zanieczyszczeniem powietrza, wód oraz nadmierną ilością odzieży.
https://www.facebook.com/ekospolecznie https://www.instagram.com/eko.zielone/?hl=pl

About Author