W środę, 06 kwietnia 2022 r. wybrani uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do budynku Starego Teatru, by przyjąć podziękowania od dyrektora Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście pana Andrzeja Kacorzyka  za pracę na rzecz Miejsca Pamięci. Wolontariusze uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych, w czasie wakacji wspierali bieżącą pracę Muzeum, byli obecni podczas 77 Rocznicy Wyzwolenia i otwarcia nowej wystawy austriackiej, czy też wykonywali zadania w ramach projektu Common Memory, realizowanego w Archiwum. Ciepłe słowa do młodych ludzi skierowała również pani Katarzyna Marcak, kierownik Biura Wolontariatu. Wizyta w Miejscu Pamięci  obejmowała tego dnia także zwiedzanie kolekcji sztuki w Zbiorach oraz prelekcję dotyczącą Archiwum.

Za pracę wolontariuszom dziękują również opiekunki Wolontariatu z ramienia szkoły, panie Bogumiła Bugajska i Marta Królikowska- Hardek.