W dniu 05.09.2022 r. uczniowie klas 2c oraz 3 c pod opieka pani Lilianny Olearczyk-Baranowskiej, pani Agnieszki Puchajdy oraz pani Marioli Madej mieli okazję uczestniczyć w popularnonaukowej konferencji pod nazwą „Powojenne losy dzieci z KL Auschwitz”. Młodzi ludzi wysłuchali emocjonującej relacji pani Zdzisławy Włodarczyk, która przeżyła  niemiecką okupację i obóz Auschwitz. Do obozu została przywieziona ze stolicy po wybuchu Powstania Warszawskiego, mając zaledwie 11 lat . Bardzo ciekawe były również wykłady wygłoszone przez prof. Jaceka Chrobaczyńskigo oraz panią Teresę Wontor-Cichy dotyczące losów dzieci podczas II wojny światowej.

Ta jedyna w swoim rodzaju lekcja historii na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.