1. grudnia o godz. 16.00 Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie oraz Wydziałowa Rada Samorządu Studentów zorganizowały darmowe warsztaty online na platformie Teams, w których z naszej szkoły wzięło udział 36 uczniów wraz z nauczycielem biologii panią Ewą Piętką.

Warsztaty przybliżyły uczniom wyobrażenie czym charakteryzują się poszczególne kierunki Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Wyjaśniły jakie dają możliwości wykonywania zawodu po jej ukończeniu, a przede wszystkim były to praktyczne zajęcia, na których uczniowie dowiedzieli się Jak zrobić biosztuczną trzustkę z kisielu (enkapsulacja komórek trzustkowych i możliwości uwalniania insuliny – dyfuzja)

pod kierunkiem dr inż. Ewy Stodolak-Zych, prof. AGH

Były to prawdziwe studenckie ćwiczenia prezentujące najciekawsze zagadnienia ze świata nauki. Kilkoro uczniów wzięło udział w podsumowującym teście, a Krystian Matura i Marek Węglarz z klasy 2b wypełnili go znakomicie i uzyskali Dyplom za najlepsze wyniki na warsztatach.

 

W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i podjęcie ciekawego wyzwania oraz uzyskanie najlepszych wyników.

 

Dyplom 1
Dyplom 2

About Author