W dniu 16.05.2023 r. uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w warsztacie edukacyjnym „Nie bądźcie obojętni!”, który odbył się w należącym do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau budynku Starego Teatru. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Annę Stańczyk.

Młodzi ludzie zastanawiali się nad znaczeniem historii Auschwitz we współczesnym świecie, zapoznając się z wypowiedziami byłych więźniów i analizując je. W drugiej części warsztatów młodzież próbowała odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób przez mądre i odpowiedzialne działania można poprawić otaczający nas świat. Zastanawiali się, do czego może doprowadzić zgoda na nierówność społeczną i nienawiść w przestrzeni publicznej i jak tym zjawiskom zapobiegać. Punktem wyjścia refleksji uczniów było Auschwitz i jego historia.