„Pamięć o tych czasach nie powinna zaniknąć…!” Rozmowy z ostatnimi świadkami historii Auschwitz to dla uczniów naszej szkoły bardzo ważne doświadczenie. Młodzi ludzie z klas 2 g oraz 2 b mieli zaszczyt wysłuchać w wtorek, 14.11.2023 r. opowieści pana Bogdana Bartnikowskiego, który jako dziecko był więzieniem Auschwitz, zarejestrowanym pod numerem 192731. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem spotkania w budynku Starego Teatru. Słowa kierowane przez autora książki “Dzieciństwo w pasiakach” do uczniów nie były przypadkowe i zdecydowanie trafiły w młode serca. „Pamięć o tamtych czasach nie powinna zniknąć. Ona musi trwać, szczególnie teraz, kiedy patrzymy na to, co się dzieje dookoła” – powiedział Bogdan Bartnikowski. Spotkanie w dniu 14.11. 2023 r. odbyło się w ramach projektu Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz pt. „Żebym zdążył to opowiedzieć”.