W dniu 25.10.2022 r. klasy 2b, 2c, 2d pod opieką pani Agnieszki Puchajdy, pana Marka Szpitalnego oraz pana Tomasza Dorywalskiego uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu z panią Marią Stroińską, które odbyło w budynku Starego Teatru na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem opowieści świadka historii. Pani Maria została deportowana do Auschwitz, gdy miała 12 lat, w sierpniu 1944 r. Przebywała w Auschwitz do połowy stycznia 1945 roku. Stamtąd została deportowana do Blankenburga, pod Berlinem, gdzie doczekała wyzwolenia.

Spotkanie uczniów ze świadkiem historii odbyło się  w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”.  Jego bohaterami są ocalali z obozu Auschwitz, którzy o swoich wojennych doświadczeniach opowiadają młodym ludziom, przede wszystkim uczniom szkół powiatu oświęcimskiego.

W listopadzie uczniowie naszej szkoły spotkają się z panią Zdzisławą Włodarczyk.